טיפול פרטי פרקינסון

טיפולים בפרקינסון 

כל אדם שמתמודד עם פרקינסון טיפול פיזיותרפי, טיפול תרופתי, טיפול בריפוי בעיסוק, טיפול בריפוי בדיבור הם מרכיבים רב ציוותים שמאד חשוב שהוא יעבור כדי לשפר את איכות החיים. 

מחלת הפרקינסון משפיעה על איכות החיים אך אינה מסכנת את החיים.

מחלת פרקינסון נגרמת כתוצאה מליקוי בתאי העצב שמייצרים דופמין שהוא הורמון עצבי שמתווך בין התאים במוח. אובדן או הפחתה של הורמון הדופמין תגרום לירידה בתפקוד של התנועה בגוף, כאשר ירידה של 20% תגרום כבר להופעת הסימנים הראשונים.

הגיל הממוצע של החולים במחלה הוא 60 אך כ 5% מהמתמודדים עם פרקינסון הם צעירים.  

הניסיון שלי מלמד שיש חשיבות גדולה להתאים לכל אדם שעבר פרקינסון טיפול  שמותאם לו מפני הסימפטומים של מחלת הפרקינסון משתנים מאדם לאדם.

הסימפטומים :

 1. אבדן חוש טעם וריח (אחד הסימנים הראשונים)
 2. רעד ונוקשות בשרירי הידיים, רגליים לסתות או שפתיים
 3. פני מסיכה
 4. איטיות בתנועה ובדיבור
 5. ירידה בשיווי משקל ונפילות
 6. הפרעות בשינה, קושי בבליעה וירידה בזיכרון.

פרקינסון טיפול רפואי

ניתן לשלוט על מחלת הפרקינסון בעזרת טיפול תרופתי או ניתוחי. חשוב מאד לשמור על האיזון התרופתי שמשתנה מאדם לאדם. 

קיימות תרופות: המספקות דופמין, המחקות את פעולת הדופמין, שמעכבות את פירוק הדופמין, תרופות שאינן דופמין, הטיפול הניתוחי כולל השתלת קוצב מוחי שמפחית את

פרקינסון טיפול בבית בעזרת פיזיותרפיה

 תרגול עקבי יכול לסייע בשמירה על גמישות, יציבה טובה, חיזוק שרירים, גמישות מפרקים ולהביא לשיפור זרימת דם ללב ולריאות. בנוסף התרגול עשוי לסייע בהתמודדות יום-יומית עם סטרס, ונותן למתרגל תחושה של השג ושליטה במצבו. פיזיותרפיסט יכול לסייע בקביעת תכנית תרגול מתאימה. שיטות נוספות כגון שיטת אלכסנדר, יוגה, טאי-צי יכולות אף הן לסייע. למתמודדים עם פרקינסון צ’י קונג משפר את הקשר בין החשיבה והשרירים, צ’י קונג יכול לסייע בבקרת שיווי משקל ותנועה אצל חולים במחלת פרקינסון.  טיפולים משלימים מהווים לעיתים חלק מתכנית שיקום כוללת לחולה. 

דורון יואלי, מנהל “שיקומלא”, הוא פיזיותרפיסט ומאמן צי’ קונג כך שטיפול איתו נותן שילוב מעניין וחדשני של שתי שיטות טיפול אלו.

חשוב לזכור שלאדם המתמודד עם פרקינסון טיפול בבית הוא תהליך שנמשך כל היום

צריך להתאים את הבית כדי שהמתמודד עם פרקינסון  יוכל לנוע ללא נפילות, 

חשוב שתהיה כניסה טובה לחדר השינה, לחדר השירותים והאמבטיה וליצור איזור מרווח של תרגול.

כדאי  להתאים את המושבים בבית לגובה כזה שהמתמודד עם פרקינסון יוכל  לקום ללא  לעזרה: 

הכוונה לספות, מיטה, אסלת השירותים וכד’ כדאי לדאוג גם למאחזים כדי שאפשר יהיה להאחז בהם ולקום בקלות 

במידה והמתמודד עם פרקינסון צריך כיסא  הליכון או כיסא גלגלים נחשוב על צורת הניוד בבית  באופן כזה שהם לא יגרמו נזק למשקופים או לרהיטים. 

לאדם המתמודד עם פרקינסון טיפול בבית כדאי שיתייחס גם לבעיות נוספות כגון: ריכוז לקוי, דיבור איטי, ירידה במוטוריקה עדינה   

באימון הטיפולי,  אני משתמש באמצעי עזר שאני מביא איתי אל הטיפול כמו משקולות, גומיות,  לתרגול שיווי משקל-“פיתות”, בנוסף חוץ מאמצעי העזר  הללו אני משתמש  בתרגילי צ’יקונג מהרפואה הסינית.

לאדם שמתמודד עם פרקינסון טיפול בבית של פיזיותרפיה צריך להיות מונחה על ידי  פיזיותרפיסט – מומחה בתחום, כדי שהתועלת תהיה הטובה ביותר.

היתרונות של טיפול בבית לפרקינסון

טיפול בבית לפרקינסון  מתרחש בסביבה המוגנת והבטוחה והוא בעל יתרונות רבים. הוא משתלב במהלך החיים הרגיל ולא מצריך התארגנות מיוחדת.

הטיפול בבית פרקינסון יכול להתחיל באופן מיידי והוא  מקטין למינימום את הסיכון להידבקות במחלות וזיהומים, כפי שקורה לא פעם בבתי החולים.

טיפול בבית בפרקינסון  מאפשר לכם לבחור את הפיזיותרפיסט הטוב ביותר ליקירכם

מה היתרונות למתמודד עם פרקינסון וטיפול פרטי בבית?

 • השיקום הכי טוב הוא בסביבה הרגילה בה האדם חי

למתמודד עם פרקינסון טיפול פרטי בבית הוא בעל הרבה יתרונות. 

טיפול בבית בסביבה מוכרת מוגנת, בטוחה, שאותה האדם מכיר  מגבירה את המוטיבציה להתמודד עם ההליך השיקומי. בסביבה המוכרת ניתן לתת פיתרון טוב  לצרכים ולבעיות בהם יתקל המתמודד בחייו   ולתת פתרונות שמתאימים למצבו במסגרת הביתית.

 •  טיפול פרטי לפרקינסון בבית מראה על מהלך של שיבה אל השגרה. 

המטופל עושה את זה באיזור איליו יצטרך בסיכומו של דבר להתרגל למשל: בחדר מקלחת, במעבר מישיבה לעמידה מכסא, מעברים במיטה, או עליה וירידה במדרגות בבית, וכדומה. 

לכן למתמודד עם פרקינסון טיפול פרטי בבית  עוזר להסתגלות נכונה ומהירה יותר אל החיים שהיה רגיל  אליהם.

 • למתמודד עם פרקינסון טיפול פרטי בבית חוסך בזמן ומשאבים- 

הטיפול בבית מקטין  את המעמסה וההוצאות שקשורות בנסיעות אל מרכז טיפולי, הפסד של ימי עבודה וכו’. לא צריך לבזבז זמן של התארגנות ויציאה מהבית למרכז טיפול  ומגדיל את הנכונות והיכולת כדי לשמור על רמה גבוהה של התגייסות מצד המתמודד ומהצד השני מקטין את הלחץ הקשור בהתעסקות מול המרכז הרפואי והצוות שלו.

 •  למתמודד עם פרקינסון בטיפול פרטי בבית מאפשר לכם לבחור את הפיזיותרפיסט הטוב ביותר ליקירכם

דורון יואלי מנהל “שיקומלא” הוא  פיזיותרפיסט עם למעלה מ30  שנות ותק וניסיון במגוון רחב של מקרים בשיקום נוירולוגי  שיגיע אליכם הביתה עם ציוד נלווה ויתן לכם שיקום מותאם שישלבאת המטופל ואת הסביבה שמטפלת בו.

 • למתמודד עם פרקינסון בטיפול פרטי בבית זמינות הטיפול מיידית והשיקום מיידי וללא המתנה.
 •  טיפול פרטי לפרקינסון בבית, במידת הצורך אני משלב ומשתף בעלי מקצוע נוספים כמו מרפאות בעיסוק שמתמחות בשיפור, תפקודי הידיים, הקוגניציה והחשיבה או קלינאיות תקשורת שמתמחות בשיפור הדיבור או האכילה והבליעה.
Image hover effect image

טיפולים במצבים
ניורולוגים

קרא עוד >

Image hover effect image

טיפולים
אורטופדים

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקום ביתי
לאחר ניתוח להחלפת ירך

קרא עוד >

Image hover effect image

טיפול בגיל השלישי
גיל הזהב

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקום אחרי
קורונה

קרא עוד >

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

לקוחות מספרים

לדורון היקר!

התמזל מזלי שנפל בחלקי שתהיה הפיזיותרפיסט שלי! אני מרגישה את התוצאה!!! תודה על הטיפול המסור, תודה על תשומת הלב לכל פרט ופרט, תודה על האכפתיות, תודה על היחס האישי, תודה על הסבלנות, תודה על המקצועיות והשיטות, תודה על סבר פנים יפות ואופטימיות, תודה על התקווה שנתת, תודה על התמיכה שהחזרת אותי למסלול החיים, אני מאחלת לך בריאות טובה, הצלחה בדרך, המשך עשיה פוריה ונפלאה למטופליך. שתהיה שנה טובה יותר ומלאה בשורות טובות אמן.

דורון,

בסיומה של תקופה ארוכה, השקעה רבה והמון אמונה, רציתי לומר תודה. תודה שלא ויתרת לי גם כשכאב, תודה על מאמצים בלתי נגמרים, תודה על מתן כתף, תודה שלא התייאשת – גם כשאני כן, תודה שהפכת את מה שנראה בלתי אפשרי – למציאות. והכי חשוב תודה שהוכחת לי שבכל רע יש טוב, ומכל דבר אפשר ללמוד ולהפוך להיות אנשים טובים יותר.

דורון יואלי היקר,

האיש והמחטים הבוחש בשרירים, הדורש לבצע שפע תרגילים כואבים! בנוסף להיותך פיזיותרפיסט – אתה גם משמש בתור פסיכולוג וסטנדאפיסט. אדם משכמו ומעלה ולמרות שמגיעים אליך בעקבות פציעות וכאבים, תמיד כיף לבוא לבקר אך בזכות החיוך התמידי שמרוח על פניך. לכן בהמשך להיות נחמד ומקסים לכל המטופלים, נותר לי להודות לך מקרב ליבי על היחס החם ועל הטיפול המסור והמקצועי. בהערכה ובהוקרה רבה, ובתקווה שאפסיק כבר להיפצע.