הטיפול הפיזיותרפי בחוסר שיווי משקל ומניעת נפילות

מערכת שיווי המשקל שלנו הינה מורכבת מאוד.

כאשר היא תקינה איננו חושבים עליה אולם כשהיא פגועה העולם משתנה ולפתע אנו נוכחים בחשיבותה המכרעת.

על מנת שהשיווי משקל שלנו יתפקד כראוי אנו זקוקים למערכת שרירים ועצמות תקינה, למערכת עצבית תקינה (כולל המערכת המוחית), למערכת ראיה תקינה, למערכת ווסטיבולרית (שנמצאת באוזן) תקינה, ולמערכת בקרה תקינה (ששולטת על הכל).

בכל רגע ורגע מערכת שלמה של חיישנים מוסרת את המידע המרחבי שלה למערכת הבקרה, שמחליטה ומבקרת את התנועה שלנו, ובתורה שולחת את הוראות התיקון למערכת השרירית.

על כן, כל פגיעה באחת מהמערכות המרכיבות את מערכת שיווי המשקל תגרום לנפילה. הפגיעה עשויה להיגרם למשל עקב קרעים בשרירים, נקעים חוזרים ונשנים, שברים, אירוע מוחי, גידולים במח, מחלות ניווניות, ירידה בראיה או ירידה במערכת שיווי המשקל באוזן.

עם הגיל, אחרי העשור החמישי לחיים, יש ירידה איטית בחדות המערכות האלו. אכן, בגיל השלישי אנו רואים יותר ויותר אנשים שמפצים בעזרת מערכת הראיה (הולכים כשמבטם מוטה כלפי הרצפה), ונופלים כאשר הם מסובבים את הראש או מסתכלים מעלה.

הטיפול הפיזיותרפי מאבחן את מכלול המערכות ונותן מגוון רחב של תרגילים כדי לחזק את מערכת שיווי המשקל כולה ולשפר את איכות החיים.

במידה שאתם או מישהו מהקרובים לכם סובל מבעיית שיווי משקל ו/או מנפילות חוזרות ונשנות, אנו ב “שיקומלא” נגיע אליכם הביתה ונאבחן את הסיבה לחוסר שיווי משקל והנפילות. בתוך כך, נייעץ לכם לגבי סידור הבית והתאמתו כדי למנוע נפילות ,ונטפל באמצעות פיזיותרפיסטים מוסמכים ומנוסים בבעיות שיימצאו.

Image hover effect image

הטיפול
בדמנציה ואלצהיימר

קרא עוד >

Image hover effect image

הטיפול הפיזיותרפי
במצב הפיזי הירוד בגיל השלישי

קרא עוד >