הטיפול הפיזיותרפי במצב הפיזי הירוד בגיל השלישי

עם הזמן ובאופן טבעי, אנשים מבוגרים נוטים להיות פחות פעילים בהשוואה לאנשים צעירים, ובגופם חלים שינויים ביולוגיים המשפיעים על היכולת התפקודית.

בין היתר מתרחשת ירידה טבעית בכוח שריר, בהחזרי שיווי המשקל ובתגובתיות השרירים למצבי סיכון, ולעומת זאת עליה בשיעור ועוצמת סחרחורות.

כתוצאה מכך, אנשים מבוגרים נוטים להיות פסיביים יותר ופעילים פחות, דבר המגביר את הירידה בכוח השרירים ובשיווי המשקל. מכאן גדל הסיכון לנפילות וקיימת ירידה באיכות החיים. מחלה, אשפוז בבית חולים או נפילה בגיל השלישי, מחמירים את המצב התפקודי הפיזי וכתוצאה מכך האדם חשוף לירידה נוספת באיכות החיים, ביכולת הפעילות היום יומית, לנפילות חוזרות ונשנות ולשברים, והדרך למצב סיעודי קצרה.

יחד עם זאת, מצבים אלה יכולים להיות הפיכים, וניתן לטפל ולהחזיר את הגוף למצב תקין בעזרת הטיפול הפיזיותרפי וריפוי בעיסוק. מאחר שלבעיות יציבה או הליכה לא קיים טיפול תרופתי, פיזיותרפיה היא פתרון כמעט בלעדי עבורן. יתר על כן, נפילות המסכנות את איכות החיים והעצמאות ניתנות למניעה!

אנשי המקצוע שלנו יכולים לסייע לכם לשמור על בטיחות בבית ובחוץ ולהימנע מנפילות. בתוך כך, הפיזיותרפיה מסייעת בשיקום, באבחון ובשיפור הבעיות הפיזיולוגיות הפוגעות בתנועה ובתפקוד. יש לה חשיבות מיוחדת בגיל השלישי ולעתים היא משמשת כאמצעי הטיפול העיקרי בתקופה זו.

אנו ב “שיקומלא” מחזיקים בידע ובניסיון רב בעבודה עם אנשים בגיל השלישי, ומלווים אותם בעזרת צוות מקצועי מיומן המתמחה בתחום זה. הצוות כולל בין היתר פיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק, אשר עובדים במסירות, באכפתיות ובסבלנות רבה עם אנשים בגילאים מבוגרים. אנו מסייעים להם בשיפור ושמירה על תפקודי הגוף הנחלשים בגילאים אלו, במניעה מוקדמת של נפילות, במידת הצורך גם בהשבת הגוף והחיים לתקינות לאחר נפילה וחבלה.

Image hover effect image

הטיפול
בדמנציה ואלצהיימר

קרא עוד >

Image hover effect image

הטיפול הפיזיותרפי
בחוסר שיווי משקל ומניעת נפילות

קרא עוד >