שיקום וטיפול פיזיותרפי בבית אחרי אירוע מוחי

שיקום הוא ליבת המקצוע הפיזיותרפי.

השיקום נועד להשיב לאדם, ככל הניתן, את איכות החיים ואת היכולת התפקודית ולהביאו לעצמאות מירבית בביתו, כמה שיותר קרוב למצבו לפני הפגיעה.

לאחר האירוע עלול לסבול המטופל מחולשה של השרירים ומפגיעה במערכות שונות, דבר המוביל בין היתר לבעיות בשיווי המשקל, ביציבה, בהליכה, בעמידה ובקואורדינציה.

את התוכנית הטיפולית מתאימים לאחר בדיקה לכל מטופל על פי מצבו הרפואי וצרכיו, לפי אורחות חייו והיעדים שמעוניינים להשיג. מטרת העל היא להשיב ככל הניתן את איכות החיים ואת יכולות התפקוד שנפגעו, קרוב ככל שניתן למצב לפני הפגיעה. את הטיפול הפיזיותרפי יש להתחיל עוד בשלב הראשוני והאקוטי לאחר הפגיעה, בעוד הפיזיותרפיה מלווה את ההתאוששות הטבעית של הרקמות ומסייעת להפיק את מלוא הפוטנציאל מההשתקמות. באמצעות הפיזיותרפיה ניתן בשלב זה גם להשיב יכולות שנפגעו על ידי לימוד הגוף דרכים חלופיות לביצוע פעולות, ובכך להיטיב את איכות החיים למרות המצב הקשה.

בשלב הכרוני חשוב מאוד ללוות בטיפולי פיזיותרפיה המסייעים לשמר את הישגי הטיפול מהשלב הקודם, לשמור על התנועתיות, להקל על נוקשות וכאבים, וכדומה. את הטיפול שמתבצע בביתו של המטופל יש לערוך עם פיזיותרפיסט בעל ניסיון רב והבנה מעמיקה בעבודה עם אנשים לאחר אירוע מוחי.

אנו ב “שיקומלא” יכולים לתת מעטפת שלמה של טיפולים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת ופסיכולוג שיקומי שילוו את המטופל לאורך כל הדרך.

אנו ב “שיקומלא” מחזיקים בידע ובניסיון רב בטיפול באנשים לאחר אירוע מוחי ומלווים אותם בעזרת צוות מקצועי ומיומן המתמחה בתחום הזה, אשר כולל גם פיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק. אנחנו מעניקים מעטפת טיפולית ושיקומית מלאה בבית המטופל.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים.

Image hover effect image

שיקום וטיפול פיזיותרפי
לאחר פגיעות ראש

קרא עוד >

Image hover effect image

הטיפול הפיזיותרפי
בפרקינסון

קרא עוד >